باغبانی و کارشناسی ارشد

باغبانی و کارشناسی ارشد
ارائه و دانلود رایگان مطالب عملی و آکادمیک در حوزه باغبانی و کارشناسی ارشد
آخرين مطالب
پيوندهای روزانه

 

سانسوریا (Sansevieria Hahnii)

تعریف کلی: سانسوریا (زبان مادر شوهر ، سن سی ویرا برگرفته از نام سانسوریو) سانسوریا گـیاهـیست با برگهای شمشیری شکـل ، صاف ، سخـت و ضخیـم بـه رنگ سبز که البته گونه ابلق آن بیشتر مورد پسند عموم واقع میشود. نکته جالب در مورد نام این گیاه این است که سانسوریا در زبان فرانسه به معنی زبان مادر شوهر وزبان مادر زن میباشد.همچنین لازم به گفتن است که زیستگاه اصلی این گیاه غرب افریقا میباشد.

سانسوریا گـیاهـیست با برگهای شمشیری شکـل ، صاف ، سخـت و ضخیـم بـه رنگ سبز که البته گونه ابلق آن بیشتر مورد پسند عموم واقع میشود. نکته جالب در مورد نام این گیاه این است که سانسوریا در زبان فرانسه به معنی زبان مادر شوهر وزبان مادر زن میباشد. همچنین لازم به گفتن است که زیستگاه اصلی این گیاه غرب افریقا میباشد.

نظر کارشناسی سانسویریا:

"گیاهی ایده آل برای شرایط دشوارا"

گروه بندی علمی:

تقسیم بندی : مگنولیا پیتا

دسته : لیلیوپسیدا

رتبه : آلیسما تا لس

خانواده : آراسه

طبقه : سانسوریا

 

نحوه نگهداری سانسویریا :

خاک : برای این گـیاه بهـتر است که ازخاک لومی شنی که مخلوطی از ماسه و خاک برگ استفاده شود که خاکی سبک را میسازد و دارای زهکشی میباشد ،همچنین خاک آن بــاید تـا حــدی مرطوب باشد ، کـه بـه پیشنهاد کــارشناسان بهتر است از فلاورژل استـفـاده کـنیم کـه تـمامی این خواص را دارد.

 حرارت : سانسوریا گـیاهـیست گـرمـا دوست به شکلی که بهترین رشد خود را در دمای بین 18 تا 25 درجـه دارد ، هـمچنین در جـاهـایـی که نورنسبتا زیادی باشد رشد مطوبتری را خواهد داشت ، کما اینکه در اماکن کم نور هم دوام می آورد.

 تغذیه : جهـت رشـد ونگهـداری بهـتر ایـن گـیاه مطلـوبـتـر آن است کـه ازجـهت مـواد غـذائــی بــه طور کامل تامین باشد و برای این منظور بهتر است از فلاور ژل استفاده کنیم.

 تکثیر : ایـن گـیـاه را میتوان به دو روش (قلمه گیری) و(تقسیم بوته وجدا کردن ریزوم) تکثیرکـرد که بهترین فصل برای این کار فصل بهار میباشد.


[ جمعه ۱۸ تیر۱۳۸۹ ] [ ] [ خلیلی گاردنر ]
درباره وبلاگ

خلیلی گاردنر
دانشجوی کارشناسی ارشد-اصلاح گل و گیاهان زینتی-دانشگاه تهران
0919957726
khaliligardener(at)yahoo.com

امکانات وب
undefined Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net